בבנגקוק
תרבות בבנג קוק אומנות בבנג קוק טבע בבנג קוק בילויים בבנג קוק

בנגקוק>מידע שימושי

לטייל בבנגקוק
אטרקציות בבנגקוק
אטרקציות מחוץ לבנגקוק
מוזיאונים וגלריות בבנגקוק
קניות בבנגקוק
חיי לילה בבנגקוק
אוכל בבנגקוק
לטייל עם הילדים בבנגקוק
תרבות בבנגקוק
תאילנד
אתרי חובה
הארמון הגדול
רחוב הקוואסאן
השוק הצף דמנרן סדואק
טוקיו סנטר
מקדש ווט פו
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיהגעה
טלפונים חשובים
כרטיסי הנחות
לינה בבנגקוק
לשכות התיירות
מידע למטייל הדתי
מקורות מידע נוספים
שיחון תאילנדי
תחבורה
תעודת זהות
בתי מרקחת
החזר מע"מ
לגלות את בנגקוק
מוניות מהשדה
מיקוח וממכר
מס נמל
מקרי חירום
פיתוח תמונות
רחוב פטפונג
שדות התעופה
תשר - טיפים
בנגקוק בשבילך היא:
תחנת מעבר בדרך להודו
תחנת מעבר לטיול בצפון/דרום תאילנד
מרכז קניות אחד ענק
מרכז תרבותי עשיר

תעודת זהות

לגלות את <a href=בנגקוק" />שפה: השפה המדוברת היא תאילנדית. זוהי שפה קשה לקריאה, ובמידה מסויימת גם לדיבור, לתיירים שאינם מורגלים בה. ברוב אזורי התיירות והעסקים דוברים גם אנגלית. חלק מהשילוט נעשה גם הוא באנגלית.

כסף: המטבע הוא הבאט, שכל יחידה ממנו מכילה 100 סטנג. מטבעות: 25 ו- 50 סטנג, 1, 5 ו- 10 באט. שטרות: 10, 20, 50 100, 500 ו- 1,000 באט. המשבר הכלכלי באסיה כולל בתוכו גם את תאילנד, דבר הבא לידי ביטוי בשינויים תכופים בשער המטבע ובהוזלת המחירים. ניתן להחליף כסף בבנקים, משרדי החלפת כסף ובמלונות, בהם ניתן להחליף כסף 24 שעות ביממה אך השער פחות טוב. בבנקים ומשרדי החלפת הכסף ניתן לקבל מזומן ע"י הצגת כרטיס אשראי, וברוב הבנקים יש כספומטים (יש להיזהר מזייפני כרטיסים).

מזג האוויר: בתאילנד מוגדר כמזג אוויר טרופי לח וחם בה לאורך כל השנה. הטמפרטורה הממוצעת היא בסביבות 29 מעלות צלסיוס. בבנגקוק הטמפרטורה מגיעה ל - 35 מעלות צלסיוס בחודש אפריל ויורדת ל - 17 מעלות צלסיוס במהלך חודש דצמבר.

עונות השנה
ברובה של תאילנד, להוציא הדרום המרוחק, קיימות שלוש עונות בולטות: העונה הקרירה (על פי אמות מידה טרופיות בלבד), העונה החמה (על פי כל אמת מידה) והעונה הגשומה. העונה הקרירה נמשכת בחודשים נובמבר עד פברואר. מידות החום הממוצעות לחודש דצמבר הן 26 מעלות צלסיוס בבנגקוק, 22 מעלות צלסיוס בצ'יאנג מאי ו - 27 מעלות צלסיוס בסונגקחלה.
העונה החמה נמשכת בחודשים מרץ עד יולי. מעלות חום הממוצעות לחודש מרץ נעות מ - 29 מעלות צלסיוס בבנגקוק, 23 מעלות צלסיוס בצ'יאנג מאי, ועד 27 מעלות צלסיוס בסונגקחלה. מעלות החום עולות עד לאמצע חודש מאי או עד סופו ויכולות להגיע ל ממוצע של מ - 2 מעלות צלסיוס עד - 3 מעלות צלסיוס יותר בבנגקוק ובצפון והבדל קטן יותר בדרום הרחוק.
העונה הגשומה נמשכת בחודשים יוני עד אוקטובר. מעלות החום הממוצעות לחודש ספטמבר 28 מעלות צלסיוס בבנגקוק, 27 מעלות צלסיוס בצ'יאנג מאי, ו - 28 מעלות צלסיוס בסונגקחלה.
החבל הכי קריר בתאילנד הוא חבל לואי בצפון-מזרח המדינה, שם מעלות החום בלילה עשויות לרדת לקצת מעל לאפס.העונה הגשומה איננה בהכרח העיתוי הפחות מומלץ לביקור בתאילנד, זאת מכיוון שבדרך כלל הגשם יורד בחוזקה ונפסק במהירות והשמש זורחת שוב. בעצם, בבנגקוק עונת הגשמים היא העונה הכי נעימה של השנה, מכיוון שהגשמים מנקים את האוויר מזיהום האוויר לפחות לזמן קצר.

הגשם
כמות הגשם הממוצעת בחודש מרץ: 3 ס"מ בבנגקוק, 2 ס"מ בצ'יאנג מאי ו - 6 ס"מ בסונגקחלה.
כמות הגשם הממוצעת בחודש יוני: 17 ס"מ בבנגקוק, 15 ס"מ בצ'יאנג מאי ו - 10 ס"מ בסונגקחלה.
כמות הגשם הממוצעת בחודש ספטמבר: 31 ס"מ בבנגקוק, 29 ס"מ בצ'יאנג מאי, ו - 11 ס"מ בסונגקחלה.
כמות הגשם הממוצעת בחודש דצמבר: 1 ס"מ בבנגקוק, 1 ס"מ בצ'יאנג מאי ו - 44 ס"מ בסונגקחלה.
כמות הגשם השנתית בבנגקוק הינה 140 ס"מ.

כרטיסי אשראי
: מרבית כרטיסי האשראי הבינלאומיים נמצאים בשימוש בתאילנד. בנוסף ראוי לציין כי מרבית המחאות הנוסעים הבינלאומיות ניתנות להמרה בבנקים, בבתי המלון או בעמדות המרת המט"ח.

בריאות: למגיעים מאיזור נגוע בקדחת צהובה נדרש מסמך המעיד שעברו חיסון. מעבר לכך לא נדרשים חיסונים, אך מומלץ להתייעץ עם רופא לפני הנסיעה. זן חדש של כולרה, העמיד בפני החיסון הקיים, ישנו בחלקים מסויימים. חיסון נגד צהבת מומלץ במידה ויש כוונה להגיע לאזורים נוספים מחוץ לבנגקוק. מלריה וקדחת דנגה בתכשיר דוחה יתושים ולהגן על העור. קלקולי קיבה גם הם שכיחים, בעיקר בתחילת הטיול. מיברז אינם בטוחים לשתיה בכל המקרים ועדיף לשתות מיים מינרליים (או מורתחים). בדוכני האוכל ברחוב ובחלק מהמסעדות הזולות אין תמיד הקפדה על על היגיינה בהכנת ושמירת האוכל, כך שמומלץ להיזהר ולהימנע מאוכל מוכן מראש. תרופות ניתן להשיג בבתי במרקחת. איידס נפוץ מאד בתאילנד ויש לנקוט את כל אמצעי הזהירות הדרושים. בתי חולים המחזיקים חדרי מיון פתוחים 24 שעות ביממה וצוות דובר אנגלית: St. Louis Hospital, Bangkok Christian Hopital. Bamrungrade Hospital

טלפונים ותקשורת: הקידומת של תאילנד היא 66 ושל בנגקוק 02. בשיחות מחו"ל ושיחות בתוך בנגקוק יש להשמיט את ה- 0. לעזרת מרכזנית יש לחייג 13. בחלק מהטלפונים הציבוריים ניתן לבצע שיחות בינ"ל. שרותי הטלפון במלונות יקרים מאד. ממשרדי Telecom Annex (סניף הדואר הראשי) ניתן לבצע שיחות טלפון בעלות זולה 24 שעות ביממה. בסניף הדואר הראשי, Charoen Krung rd 1156, ניתן לשלוח ולקבל חבילות. חבילות ומשלוחים ניתן לבצע באמצעות TNT, DHL ופדרל אקספרס. ישנם מספר עיתונים מקומיים באנגלית (The Nation Bangkok Post) ועיתונים מחו"ל, כמו הניו יורק טיימס, הרלד טריביון ועוד, אפשר למצוא בדוכני העיתונים ובמלונות. מידע על מקומות בידור ואירועים אפשר למצוא במוסף הבידור של הבנגקוק פוסט או בבנגקוק מטרו היוצא מדי חודש.

חשמל: Volts \ 60 Cycles AC 220

מיסים: מע"מ בסך %10 קיים במלונות, חנויות גדולות ועוד. בעת היציאה מתאילנד יש לשלם מס בסך 500 באט. חלק מהמלונות והמסעדות מוסיפים דמי שירות לחשבון.

פשע: יש להקפיד על מספר כללי זהירות: אין להסתובב ברחובות צדדיים וחשוכים לאחר רדת הלילה, יש לנעול דברי ערך בכספת במלון, לא ללבוש תכשיטים יקרים בעת הליכה ברחוב ולא לשאת סכומי כסף גדולים, להשגיח היטב על ארנקים ולהחזיקם צמוד לגוף (בעיקר במקומות הומי אדם). שמרו היטב על כרטיסי האשראי מאחר ויש תעשיה של זיוף וגניבת כרטיסים. מומלץ להתייעץ עם צוות המלון לגבי בטיחותם של אזורים מסויימים. עצם היותך תייר מגבירה את הבולטות שלך ודברים הנראים מקובלים יחשבו כעבירה לגביך, כך שיש להקפיד על חוקי המקום. הזנות רווחת בבגקוק, אך כאמור כך גם מחלות מין. יש התעלם מאנשים המבקשים למכור סמים ברחוב. יש לסרב למי שמציע לכם דבר מאכל או משקה (יתכן ומהול בהם סם). אין לשתף פעולה עם שוטרים הנטפלים אליך ללא כל סיבה (לא להיכנס לרכבם, להסכים להראות דרכון רק בתחנת המשטרה הקרובה). ישנה משטרת תיירים אליה ניתן לפנות במקרה של בעיה.בבעיות חמורות יותר מומלץ לפנות לשגרירות.

לבוש ומנהגים: הלבוש המקובל לאנשי עסקים הוא חליפות. מעבר לשעות העבודה מזג האויר הוא הגורם המכריע בבחירת הלבוש. כדאי להביא בגדים מחומרים טבעיים ולא סנטתיים ולא להתלבש באופן חושפני מדי (כתפיים מכוסות וכד'). יש לכבד אתרים דתיים (להסיר נעליים בכניסה למקדש) ואנשי דת. הימנעו משיחה על בית המלוכה. יש לשמור על סבלנות ואין להתפרץ. בעת פגישה ניתן ללחוץ יד, או במידה וקודמתם באופן הברכה המסורתי, להחזיר באותה מחווה. הראש הוא חלק הגוף הנחשב ביותר (לכן אין לגעת בו) לעומת כפות הרגליים, שהן הנחותות ביותר. טיפים אינם חובה, אולם נהוג לתת טיפ לנהגי מוניות. במלונות ומסעדות דמי השירות כלולים לעיתים בחשבון.

שעות עסקים: בנקים: שני - שישי 9:30-15:30. משרדים: שני - שישי 8:30-16:30. חנויות: 8:00-20:00.

שעות הפעילות
: שעות הפעילות במגזר הפרטי הן מ- 09:00 בבוקר ועד ל- 17:00 אחה"צ, בעוד המגזר הציבורי פועל מ- 08:30 ועד 16:30 אחה"צ, מיום שני ועד ליום שישי, למעט בימי חג לאומיים.

<< חזור
comments powered by Disqus
קישורים ממומנים

מידע שימושי

הגעה
דרכי הגעה לבנגקוק ...
לכתבה המלאה >>
טלפונים חשובים
מספרי טלפון חשובים ...
לכתבה המלאה >>
כרטיסי הנחות
מידע על כרטיסי הנחות המעניקים הטבות לתייר ...
לכתבה המלאה >>
לינה בבנגקוק
מידע אודות לינה בבנגקוק ...
לכתבה המלאה >>
לשכות התיירות
דרכי התקשרות ללשכות התיירות בבנגקוק ומחוצה לה ...
לכתבה המלאה >>
מידע למטייל הדתי
בית חב"ד בבנגקוק ...
לכתבה המלאה >>
מקורות מידע נוספים
אתרים מומלצים שכדאי להיעזר בהם ...
לכתבה המלאה >>
שיחון תאילנדי
שיחון עברי תאילנדי- כל מה שהתייר המצוי זקוק לו ...
לכתבה המלאה >>
תחבורה
מידע אודות תחבורה בתוך בנגקוק ...
לכתבה המלאה >>
לכתבות נוספות >>
קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה